Kawagishi Dojo
Gryficki Klub Aikido
Swoją przygodę z aikido rozpoczął jesienią 1994 roku w Kołobrzegu pod kierownictwem sensei Dariusza Sepioła, który przez wiele lat był jego nauczycielem. W roku 2004 ukończył kurs "Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością samoobrona" oraz otrzymał licencję instruktorską Polskiej Federacji Aikido (nr 33) i rozpoczął prowadzenie zajęć w Klubie jako asystent instruktora prowadzącego. Od roku 2006 pełni obowiązki głównego instruktora Kołobrzeskiego Klubu Aikido KAIGAN DOJO.

W 2005 roku poznał sensei Pawła Zdunowskiego 6 dan aikido, ucznia shihana Katsuyuki Shimamoto - 8 dan aikido i po 3 latach wytężonej pracy stał się Jego uczniem. Okres współpracy z sensei Zdunowskim zaowocował znaczącym wzrostem umiejętności technicznych jak również rozszerzeniem działalności instruktorskiej, czego dowodem był wysoko oceniony przez Komisję Polskiej Federacji Aikido egzamin na drugi stopień mistrzowski (2 dan), organizowane od 2007 roku Letnie Obozy Aikido, z roku na rok ściągające co raz więcej osób z Polski jak i z zagranicy oraz powołanie do życia kolejnych grup ćwiczących. W sierpniu 2010 roku, doceniając zaangażowanie w pracę instruktorską i propagowanie aikido, Rada Techniczna
Pomimo tego, że największy wpływ na jego aikido mieli i mają sensei Dariusz Sepioł przez pierwsze lata oraz sensei Paweł Zdunowski aktualnie, stara się aktywnie uczestniczyć w stażach szkoleniowych prowadzonych przez krajowych jak i zagranicznych mistrzów aikido. Osoby te to m.in. Hiroshi Isoyama (8 dan), Katsuyuki Shimamoto (8 dan), Christian Tissier (8 dan), Masatoshi Yasuno (8 dan), Etienne Leman (7 dan), Yoji Fujimoto (7 dan), Shigeru Sugawara (8 dan), Mutsuko Minegishi (7 dan),  Yoko Okamoto (7 dan), Hiroyuki Namba (7 dan), Cynthia Hayashi (7 dan), Pascal Norbelly (6 dan), Ruud Van Ginkel (6 dan), Pascal Guillemin (6 dan), Marian Wiśniewski (6 dan), Michel Erb (6 dan), Jean-Marie Milleville (6 dan).

Egzaminy mistrzowskie składał w następujących latach:

1 dan (shodan) - kwiecień 2005 roku w Złotowie - Komisja Polskiej Federacji Aikido
2 dan (nidan) - listopad 2007 w Warszawie - Komisja Polskiej Federacji Aikido
3 dan (sandan) - lipiec 2011 w Rogowie - Komisja Polskiej Federacji Aikido
4 dan (yondan) - wrzesień 2015 roku w Warszawie - shihan Katsuyuki Shimamoto
5 dan (godan) - styczeń 2023 roku - nominacja przez dōshu Moriteru Ueshiba

Od roku 2010, pod kierunkiem sensei Helge Weiselowski (szefa klubu Kushanku Budoverein z Niemiec), zgłębia również tajniki kenjutsu zgodnie z zasadami szkoły Jikishin Kage Ryu Makita-ha. Aktualnie posiada stopień 1 dan kenjutsu.
Wszelkie prawa zastrzeżone: © Kawagishi Dojo
PFA przyznała mu tytuł  instruktorski "Fukushidoin", zaś w roku  2016 tytuł "Shidoin".