Aikido w Gryficach pojawiło się w roku 2008 jako część działalności Kołobrzeskiego Klubu Aikido KAIGAN DOJO. Od samego początku zajęcia prowadził Lech Misiarek, 5 dan aikido aikikai. Początkowo treningi odbywały się w Szkole Podstawowej nr 4, teraz zaś spotykamy się w hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena przy ul. Piłsudskiego. Gryficki Klub Aikido Kawaghishi Dojo jest członkiem Polskiej Federacji Aikido, najstarszej organizacji aikido w Polsce. Dzięki temu, że PFA jest uznawana przez Kwaterę Główną Aikido Aikikai w Tokio, stopnie uzyskane w naszym Klubie są respektowane na całym świecie. Nauczając aikido w naszym Klubie kultywujemy linię techniczną prezentowaną przez shihana Katsuyuki Shimamoto, 8 dan aikido aikikai. Z uwagi na to jesteśmy również członkiem Aikido Shoryukai Polska, skupiającej polskie kluby trenujące zgodnie z przekazem sensei Shimamoto. W ramach swojej działności utrzymujemy ścisły kontakt z Warszawskim Klubem Aikido Aikikai, prowadzonym przez dyrektora technicznego Aikido Shoryukai Polska, sensei Pawła Zdunowskiego, 6 dan aikido.

Oprócz klasycznych treningów aikido proponujemy również naukę podstaw kenjutsu, czyli szermierki mieczem japońskim, zgodnie z zasadmi szkoły Jikishin Kage Ryu Kenjutsu Makita-ha, na której czele stoi XVII Wielki Mistrz, sensei Kimiyoshi Suzuki.

Treningi w naszym Klubie prowadzone są w dwóch grupach wiekowych:

- DZIECI 7-12 LAT (poniedziałki i czwartki w godz. 17.30-18.30)
- MŁODZIEŻ I DOROŚLI (poniedziałki i czwartki w godz. 18.30-20.00)

Miesięczny koszt trenigów to 80 zł.

W ramach swojej działności oragnizujemy również wyjazdy na staże szkoleniowe prowadzone przez mistrzów aikido lub kenjutsu z Polski oraz innych krajów (m.in. Japonia, Francja, Holandia, Niemcy oraz Węgry).

Kontakt z instruktorem: e-mail: tenkan@o2.pl lub telefonicznie: 796737636
Kawagishi Dojo
Gryficki Klub Aikido
Wszelkie prawa zastrzeżone: © Kawagishi Dojo
1k 2k 3k 4k
5k 6k 7k 8k